Αποστολέας Θέμα: Καλώς ορίσαμε  (Αναγνώστηκε 404 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Didonis

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
Καλώς ορίσαμε
« στις: Ιουλίου 05, 2012, 01:11:38 πμ »
Εδώ τα πρώτα καλωσορίσματα μας και ότι απορίες κατ αρχήν για το τι και το πώς των δυνατοτήτων εδώ, μέχρι να ξεκινήσουμε τα βασικά θέματα.

Κώστας Διδώνης για όσους δεν με ξέρουν
6974604444 άμεση τηλεφωνική επικοινωνία.

Στο Acad.gr γενικά θα με δείτε και σαν KostasD33 το οποίο είναι το ιντερνετιακό μου nick name, και το χρησιμοποιώ κατά κόρο και στο a33.gr
Δεν το έχω κρυφό ότι είμαι το ίδιο φυσικό πρόσωπο φυσικά χωρίς να χρειάζεται να το διατυμπανίζω.

Αποσυνδεδεμένος gvarth

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
Re: Καλώς ορίσαμε
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 05, 2012, 09:49:15 πμ »
Καλημέρα και από μένα.

Καλώς σε βρήκαμε Κώστα  :)

Αποσυνδεδεμένος Didonis

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 05, 2012, 09:55:27 πμ »
Μπονζουρ Zorz, την πάτησες σε χώσαμε πάλι.
Θα δεις όμως τι όμορφη δουλειά έχει ξεκινήσει ο συνάδελφος georg coco μόλις βάλω μερικά δείγματα που έχει ξεκινήσει.

Αποσυνδεδεμένος gvarth

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 05, 2012, 10:00:09 πμ »
[quote user="Didonis" post="59"]Μπονζουρ Zorz, την πάτησες σε χώσαμε πάλι.
Θα δεις όμως τι όμορφη δουλειά έχει ξεκινήσει ο συνάδελφος georg coco μόλις βάλω μερικά δείγματα που έχει ξεκινήσει.[/quote]

Κουφ@λίτσες  :lol: , στο χώσιμο ο νους σας  :mrgreen:

Λοιπόν , λέω να με κάνεις μπλέ , όπως άλλωστε με έχετε συνηθίσει οι περισσότεροοι . Μ' αρέσει το μπλέ . Σαν το χρώμα της απεραντοσύνης της θάλασσας ...

All time classic με ουζάκια και μεζέδες  :roll:

Αποσυνδεδεμένος kan62

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 12:46:00 πμ »
Καλησπέρα κι από μένα ...
Αφού με καλέσατε ήρθα και πάω αμέσως να ενημερωθώ ...
Μέχρι να έρθουν και οι υπόλοιποι ...

Αποσυνδεδεμένος gvarth

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 09:38:13 πμ »
Καλημέρα και καλώς μας ήρθες !

Αποσυνδεδεμένος KostasD33

• Newbie
  • *
    • Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 12:57:23 πμ »
Μεταφέρω εδώ το κείμενο που ενημέρωνα την ομαδα συντονισμου στο michanikos.

Κάποια δοκιμαστικά. Όχι ακόμα του εικονογραφημένου ΝΟΚ αλλά του παντρέματος ΝΟΚ και οδηγίες που έχει κάνει ο Μανώλης και το έκανα βιβλίο ον λινε.

http://acad.gr/nok01/

πέραν τα βολικά που έχει ως χρήση βιβλίου λειτουργεί και η αναζήτηση λέξεων (πχ δόμηση, συντελεστές κλπ)

είναι δοκιμαστικό ακόμα. Θα μπει και περιεχόμενο όπως θα μπουν και πρόσθετες σημειώσεις σ αυτό.
Σημειώσεις (ουσιαστικές από εγκύκλιους και ερμηνείες έχουμε κι εγώ και ο Μανώλης και ο Kan62 που έχει φτιάξει ένα ανάλογο και θα πρέπει να κάνουμε παντρέματα)

Προς Engenier. Τα αρχεία για αυτή την λειτουργία με το τωρινό περιεχόμενο είναι περίπου 9.5Μ και δουλεύει σταντ αλόουν. Μπορείς να το βάλεις καλύτερα ως περιεχόμενο σε μια στατική σελίδα του Michanikos.
Από δευτέρα αν προλάβω θα φτιάξω κάτι ανάλογο στο acad να δεις αν σε βολεύει.

Έχω βάλει εκεί και ονόματα δικά μου και Μανώλη αλλά πολύ πρόχειρα.
Νομίζω είναι σωστό να φτιαχτεί στο τέλος μια σελίδα για τους συντελεστές που θα συμμετέχουν. Σίγουρα θα είναι και ο ΚΑΝ και ο gogo

Α για την παρέα εδώ όποιος το θέλει όπως είναι τώρα μπορώ να σας το στείλω και σε μορφή exe, τρέχει στο PC χωρίς νετ κλπ
Κάπου 16G χώρο να έχετε, αλλά είπαμε είναι ακόμα δοκιμαστικό.

Μπορώ να βάλω να έχει και κουμπάκι και για εκτύπωση και για αποθήκευση. Δεν το έκανα ακόμα.
Θα το βάλουμε όταν θα έχουμε φροντίσει λίγο να μη το βουτήξουν ειδικά τις τελικές μορφές τους διάφοροι μάγκες και αρχίζουν και το πουλανε.
Νομίζω πως η δικια μας πολιτική πρέπει να είναι ανοιχτή (ας το πούμε εφαρμογή), με αρχική ομάδα πρωτοβουλίας, αρχική πηγή κοινότητας, και όσοι συμβάλουν θα μνημονεύονται ως αναγνώριση (εκτός φυσικά αν δεν το θελουν).

Αυτά και κάθε πρόταση σκέψη θα φανεί χρήσιμη.

Αυτά, πάω για νανάκια, εις αύριο τα σπουδαία ...